Účastníci Běhu pro Thomayerku vybrali 38 800 Kč pro Centrum podpůrné péče

29. května 2019 | Doba čtení: 2 Min

Čtvrtý ročník charitativního běhu – Běh pro Thomayerku – v areálu Thomayerovy nemocnice přilákal 214 běžců, kteří přispěli 38 800 Kč na projekty Centra podpůrné péče. Spoluorganizátorem akce je poradenská společnost TPA a běhu se účastní jak jejich zaměstnanci a rodinní příslušníci, tak i zaměstnanci a rodinní příslušníci Thomayerovy nemocnice a Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Letošní ročník odstartoval 21. května a novinkou byla krátká trasa pro děti.

Trasa charitativního běhu, Běh pro Thomayerku, vede areálem Thomayerovy nemocnice (TN) a běží se ve třech hlavních kategoriích: ženy/muži 8,4 km; ženy/muži 4,2 km a štafeta. Letos poprvé byla připravena i krátká trasa pro děti do 6 let a pro děti ve věkové kategorii 7–13. Výtěžek ze zápisného byl věnován Nadačnímu fondu centra podpůrné péče Thomayerovy nemocnice – Léčivka, který pečuje o pacienty TN i jejich rodiny a také o zaměstnance nemocnice v rámci dobrovolnického programu.

Všichni z organizačního týmu jsme byli překvapeni a zároveň nesmírně potěšeni letošní hojnou účastí závodníků. Pomohli jsme přispět na dobrou věc a užili jsme si skvělé odpoledne. Pro tento ročník jsme před hlavním během zorganizovali krátký závod pro děti, protože v předchozích ročnících chodili na trať fandit. Dohromady se jich zúčastnilo kolem 20 a byly to nadšení běžci. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci, odvedli opravdu skvělou práci,“ doplňuje k charitativnímu běhu Jiří Hlaváč, partner TPA.

Tým TPA
Odstartování charitativního běhu v areálu Thomayerovy nemocnice – Běh pro Thomayerku
Úvodní slovo Jiřího Hlaváče, partnera TPA, zástupce organizátora akce, poradenské společnosti TPA