TPA věnovala v rámci Giving Tuesday traktůrek organizaci Dlaň životu

2. prosince 2019 | Doba čtení: 2 Min

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu provozuje azylový dům pro těhotné ženy v tísni. Poradenská společnost TPA věnovala azylovému domu 35 000 Kč na koupi travního traktoru v rámci celosvětové kampaně Giving Tuesday. TPA se již od začátku zapojuje do celosvětového dne dárcovství, který je vždy první úterý po Dni díkuvzdání, letošní čtvrtý ročník připadl na
3. prosince.

Obecně prospěšnou společnost Dlaň životu podporujeme nejen finančně, ale i materiálně již několikátým rokem. Do dobrovolnického celosvětového dne Giving Tuesday se zapojujeme už od prvního ročníku, letos je to po čtvrté. Tento rok jsme se rozhodli podpořit Dlaň životu finanční částkou, kterou použijí na nákup travního traktůrku pro azylový dům,“ uvádí Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu poskytuje podporu těhotným ženám v tísni a matkám s dětmi v překonávání nepříznivé situace prostřednictvím nabídky ubytování, poradenství a zázemí. Tím dopomáhá matkám k samostatnosti a účasti na běžném životě.

Giving Tuesday je světový svátek dobrovolnictví a dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Během minulého roku se do Giving Tuesday zaregistrovalo více než 200 výzev jenom v České republice. Do kampaně se po celém světě zapojilo přes 40 zemí s oficiálním zastoupením Giving Tuesday, ať už finanční podporou potřebným, dobrovolnictvím nebo charitativní kampaní.