TPA věnovala 50 000 Kč na podporu pěstounských rodin

13. listopadu 2019 | Doba čtení: 2 Min

TPA věnovala prostřednictvím Nadačního fondu Rozum a Cit finanční příspěvek třem pěstounským rodinám. Část z celkového daru bude použita na pokrytí nákladů na psychoterapii, rovnátka a podporu vzdělání. Část je určena na činnost fondu. Společnost TPA přispívá Nadačnímu fondu Rozum a Cit od roku 2006. Náplní jeho činnosti je podpora dětí v pěstounských rodinách, všestranné pomoci náhradním rodinám a osvětou společnosti.

Práce Nadačního fondu Rozuma Cit si velmi vážíme. Jsem rád, že je naše pomoc konkrétní. Známe příběhy dětí a rodin, které alespoň takto finančně můžeme podpořit v jejich rozvoji. Osobně se i s některými rodinami setkávám na společných akcích pořádaných Nadačním fondem. Vždy je to příjemné odpoledne,“ shrnuje dlouholetou podporu Nadačního fondu Rozum a Cit Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Nadační fond Rozum a Cit založili manželé Málikovi v roce 1996. Dlouhodobou snahou organizace je rozvíjet síť služeb pro náhradní rodiny v celé ČR a iniciovat systémové změny v péči o děti vyrůstající mimo vlastní rodinu. Nadační fond pořádá třikrát do roka společné setkání – jarní v Praze, podzimní v Moravském krasu a vánoční v Praze – a poskytuje podporu konkrétním rodinám na základě jejich žádostí.