TPA věnovala 35 000 Kč na vybavení poradny Cesta těhotenstvím v rámci akce Giving Tuesday

30. listopadu 2021 | Doba čtení: 2 Min

Poradenská společnost TPA, přední poskytovatel služeb v oblasti daňového poradenství a auditu, věnovala v rámci akce Giving Tuesday 35 000 Kč obecně prospěšné společnosti Dlaň životu. Tyto peníze byly využity na vybavení nových prostor poradny Cesta těhotenstvím v Ostravě, do nichž se v průběhu měsíce října přestěhovala.

Darované finanční prostředky ve výši 35 000 Kč posloužily k vybavení kanceláře a konzultační místnosti poradny skříněmi, stoly, židlemi a sedačkou a částečně pokryly náklady na koberec. Společnost TPA ke svému finančnímu daru navíc přidala také dar věcný v podobě 4 použitých notebooků, které pomohou vylepšit technické zázemí poradny.

Pomáhat tam, kde je to potřeba, je naším dlouhodobým cílem a vždycky nás nejvíc těší adresná pomoc, jejíž výsledky můžeme vidět. S obecně prospěšnou společností Dlaň životu spolupracujeme už dlouho a podporujeme ji finančně i materiálově podle toho, co aktuálně potřebují. I proto jsme moc rádi, že díky částce, kterou od nás letos v rámci Giving Tuesday dostali, mohli vybavit novou kancelář poradny Cesta těhotenství, aby byla klientsky příjemná a klientky se tady cítily co nejlépe,“ uvedl k daru Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu vznikla v roce 2002 a od počátku se zaměřuje na pomoc těhotným ženám, které se ocitly v tíživé životní situaci. Provozuje Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska a rovněž poskytuje poradenství a další služby v oblasti podpory rodiny.

Giving Tuesday je mezinárodní svátek dárcovství a dobrovolnictví, který připadá na první úterý po Dni díkůvzdání, letos tedy na 30. listopadu. V loňském roce se do projektu jenom v České republice zapojilo více než 230 výzev, v jejichž rámci bylo darováno více než 73 milionů korun. Celosvětově kampaň proběhla v 75 zemích světa, přičemž celkový výtěžek dosáhl 2 470 milionů dolarů.