TPA věnovala 30 000 Kč matkám v nouzi v rámci Giving Tuesday

1. prosince 2020 | Doba čtení: 2 Min

Poradenská společnost TPA, přední poskytovatel služeb v oblasti daňového poradenství a auditu, věnovala v rámci akce Giving Tuesday 30 000 Kč obecně prospěšné společnosti Dlaň životu, která provozuje Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska. Dar byl využit na nákup stolu a osmi židlí do společenské místnosti a rovněž na obnovu kuchyňského vybavení, nákup drobných spotřebičů a dalších domácích potřeb.

Velmi nás těší, že můžeme prostřednictvím konkrétních darů pomáhat tam, kde je to potřeba. Obecně prospěšnou společnost Dlaň životu podporujeme dlouhodobě finančně i materiálně a vždycky se snažíme naše dary zaměřovat na její aktuální potřeby. Jsme proto moc rádi, že díky částce, kterou jsme jim letos v rámci Giving Tuesday věnovali, mohli zútulnit společenskou místnost azylového domu v Hamrech velkým stolem a nakoupit další drobnosti, které klientkám zpříjemní zdejší pobyt,“ uvádí k daru Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu vznikla v roce 2002 a od počátku se zaměřuje na pomoc těhotným ženám, které se ocitly v tíživé životní situaci. Provozuje Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska, a rovněž poskytuje poradenství a další služby v oblasti podpory rodiny.

Giving Tuesday je mezinárodní svátek dárcovství a dobrovolnictví, který připadá na první úterý po Dni díkůvzdání, letos tedy na 1. prosince. V loňském roce se do projektu jenom v České republice zapojilo více než 300 výzev, v jejichž rámci bylo darováno téměř 71 milionů korun. Celosvětově kampaň proběhla v 60 zemích světa, přičemž celkový výtěžek dosáhl téměř 2 miliard dolarů.