TPA se potřetí zapojila do Giving Tuesday

27. listopadu 2018 | Doba čtení: 2 Min

Společnost TPA věnovala v rámci Giving Tuesday 20 000 Kč Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu, která poskytuje podporu především těhotným ženám v tísni a matkám s dětmi. Darovanou částku Dlaň životu využije na nákup úklidových pomůcek, ložních souprav či ručníků do azylového domu. TPA se každoročně zapojuje do celosvětového dne dárcovství Giving Tuesday, který v letošním roce připadl na 27. listopadu.

Za příspěvek TPA jsme pořídili úžasné pomocníky do azylového domu – technický vysavač Kärcher a také stěrku na okna včetně prodlužovací tyče. Maminky i pracovnice v azylovém domě jsou za tyto dary velmi vděčné. Za zbývající částku nakoupíme prostěradla, povlečení a ručníky,“ přibližuje Marcela Holeňová, ředitelka Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu.

Když jsme se před třemi lety dozvěděli o kampani Giving Tuesday, která v té době přicházela do České republiky, neváhali jsme se do ní zapojit. Nejen z důvodu, že má naše společnost silně zakořeněnou společenskou zodpovědnost, ale i proto, že můžeme prostřednictvím tohoto svátku dárcovství inspirovat ostatní společnosti a zviditelnit neziskové organizace, kterým pomáháme,“ říká Rostislav Kuneš, parter TPA.

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu poskytuje podporu těhotným ženám v tísni a matkám s dětmi v překonávání nepříznivé situace prostřednictvím nabídky ubytování, poradenství a zázemí. Tím dopomáhá matkám k samostatnosti a účasti na běžném životě.

GivingTuesday, je světový svátek dobrovolnictví a dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Během minulého roku se do Giving Tuesday zaregistrovalo více jak 170 výzev jenom v České republice. Do kampaně se po celém světě zapojilo přes 150 zemí, ať už finanční podporou potřebným, dobrovolnictvím nebo charitativní kampaní.