TPA pořádala třetí ročník Běhu pro Thomayerku

28. května 2018 | Doba čtení: 2 Min

TPA, přední česká poradenská společnost, uspořádala 15. května ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí již třetí ročník charitativního běhu – Běh pro Thomayerku. Trasa závodu vedla areálem Thomayerovy nemocnice a běhu se zúčastnili zaměstnanci a rodinní příslušníci společnosti TPA, Thomayerovy nemocnice a IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny). Běžci svým startovným přispěli celkovou částkou 32 500 Kč na aktivity Dobrovolnického centra Lékořice.

Běhu pro Thomayerku se zúčastnilo celkem 160 běžců, kteří soutěžili na třech různých trasách – běh na 4 200 m, 8 400 m a štafeta pro čtyřčlenné týmy. Po doběhnutí získal každý pamětní dřevěnou medaili a byla připravena i tombola, ve které měli možnost vyhrát i ti běžci, kteří se neumístili na stupních vítězů.

TPA je generálním partnerem charitativního běhu a v čele s Janou Vítkovou, partnerkou TPA, převzala společnost záštitu nad celou akcí. „Z charitativního běhu se stává tradice, na kterou se lidé v Thomayerově nemocnici velmi těší. A to považuji za velkou odměnu, které mě a troufám si říct i celému organizačnímu týmu dělá obrovskou radost a dodává nám energii,“ říká Jana Vítková.

Dalším příkladem spolupráce TPA a Dobrovolnického centra Lékořice je aktivní zapojení pracovníků TPA do dobročinného bazaru centra Lékořice, který probíhá dvakrát ročně v kapli sv. Václava v Thomayerově nemocnici.

V Thomayerově nemocnici působí Dobrovolnické centrum Lékořice od roku 2005. Cílem projektu Dobrovolníci v nemocnici je psychosociální podpora pacientů i zdravotnického personálu. Zajišťují pravidelnou dobrovolnickou činnost ve formě volnočasových aktivit pro děti a společníka u lůžka pro dospělé pacienty. V loňském roce pravidelně pomáhalo dobrovolnickému centru více než 90 dobrovolníků. Centrum organizuje na odděleních i jednorázové akce, formou výtvarných dílen, hudebních či divadelních vystoupení. Součástí dobrovolnického centra je i zooterapie a firemní dobrovolnictví. Dobrovolnické centrum je součástí Centra podpůrné péče společně s Duchovní péčí a Herní terapií.