TPA pomohla vybrat 105 100 Kč na dobročinném bazárku Lékořice

24. dubna 2018 | Doba čtení: 2 Min

TPA, přední česká poradenská společnost, se opět zapojila do sbírky a organizace dobročinného bazárku Lékořice. Mezi zaměstnanci TPA se pro letošní jarní bazárek vybralo velké množství oblečení, obuvi, hraček a mnoho dalších věcí. S jejich přispěním a vlastní organizací akce na místě se podařilo vybrat rekordních 105 100 Kč.  Tuto částku Thomayerova nemocnice využije k realizaci projektů Dobrovolnického centra Lékořice pro pacienty. První akcí, kterou nemocnice chystá na měsíc květen, je osazování balkonů květinami.

TPA dvakrát ročně pořádá mezi zaměstnanci sbírku oblečení, knih, hraček, elektroniky či sportovního vybavení a vybrané věci daruje do dobročinného bazárku centra Lékořice, který se koná vždy na jaře a na podzim v kapli sv. Václava v Thomayerově nemocnici. Dobrovolnické centrum Lékořice z vytěžené částky realizuje projekty, které si kladou za cíl vnášet do nemocničního prostředí více mezilidského kontaktu a propojovat izolovaný svět nemocných se světem zdravých.

Dobrovolnické centrum Lékořice realizuje od roku 2005 projekty, jejichž smyslem je psychická podpora pacientů i zdravotnického personálu. Nejdéle působí v Thomayerově nemocnici, ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, v IKEM a také ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Projekty se zaměřují na zlepšení psychické kondice pacientů, poskytování duchovní péče, herní terapie a zooterapie. Centrum pořádá vzdělávací akce pro koordinátory dobrovolníků, jednorázové a osvětové akce pro veřejnost a spolupracují s firemními dobrovolníky.