TPA darovala notebooky Nadačnímu fondu Rozum a Cit

6. září 2019 | Doba čtení: 2 Min

Nadační fond Rozum a Cit zahájil i díky devíti notebookům věnovaných poradenskou společností TPA pilotní projekt vzdělávání dětí z pěstounských rodin. Během pěti dní se 18 dětí na „Letním kurzu PC“ v Bystřici pod Hostýnem naučilo základům práce s Microsoft Office Word i Excel. Vyzkoušely si úpravu fotografií, tvorbu stránek pomocí HTML a naprogramování krátké počítačové hry. Nadační fond Rozum a Cit od roku 1997 organizuje volnočasové aktivity, vzdělávací programy a poradenství náhradním rodinám a pro děti v pěstounské péči.

Díky devíti notebookům darovaným od TPA jsme mohli bez problémů uskutečnit pilotní projekt kurzů práce na PC. Pro 18 dětí z pěstounské péče jsme připravili letní tábor v Bystřici pod Hostýnem. Dopoledne se děti učily jak pracovat s Wordem, Excelem nebo jak udělat koláž z více fotografií. Programování počítačové hry i webových stránek bylo pro děti náročnější. Ale polovina si vedla skvěle, dokonce zvládla večerní samostatný úkol a vytvořila základní stránku o našem táboře. Odpoledne děti plnily úkoly celotáborové hry a večer byl prostor k povídání,“ doplňuje k programu vzdělávacího tábora Marie Řezníková, ředitelka Nadačního fondu Rozum a Cit.

Nadačnímu fondu Rozum a Cit jsme věnovali devět plně funkčních notebooků, které u nás již nenašly plné využití. Proto jsem rád, že slouží k tak dobré věci, jako jsou vzdělávací kurzy. S Nadačním fondem spolupracujeme řadu leta a těší mě, že neustále organizují nové a přínosné projekty,“ uvádí Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Na konci tábora jsme dětem založili společnou online konverzaci, do které jim budeme pravidelně každý měsíc zasílat úkoly. První správné řešení vyhraje nějakou hodnotnou cenu. Krátkodobé i dlouhodobé kurzy plánujeme pořádat celoročně. První víkendový kurz připravujeme v říjnu,“ doplňuje Marie Řezníková, ředitelka Nadačního fondu Rozum a Cit.