TPA byla Ježíškovým vnoučetem pro SeneCura SeniorCentrum Slivenec

24. dubna 2019 | Doba čtení: 2 Min

Zaměstnanci poradenské společnosti TPA se v rámci projektu Ježíškova vnoučata rozhodli udělat radost celému domu seniorů SeneCura v Praze Slivenci a darovali jim pec na vypalování keramiky. Klienti domu seniorů tak mohou aktivně tvořit a zároveň cvičit motoriku i společně trávit čas výrobou keramických předmětů pro sebe, nebo jako dárek pro blízké.

V loňském roce jsme zavedli v rámci naší společenské odpovědnosti novinku – kdokoli z našich zaměstnanců může přijít s konkrétním návrhem na podporu neziskových projektů či organizací. Kolegyně tak přišla s projektem Ježíškova vnoučata a většina zaměstnanců hlasovala pro obdarování celého domova seniorů SeneCura v Praze Slivenci. Darovali jsme jim pec na vypalování keramiky, díky které mohou procvičovat své motorické schopnosti a zároveň se společně pobavit a vytvořit něco pěkného pro své blízké či pro sebe,“ přibližuje Rostislav Kuneš, generální ředitel TPA.

Projekt Ježíškova vnoučata plní vánoční přání lidem v domovech seniorů. Vznikl v roce 2016 jako původní projekt novinářky Olgy Štrejbarové a v roce 2017 se organizace zhostil Český rozhlas, který oslovil domovy pro seniory, zdravotnická zařízení a pečovatelské služby. Jejich klienti mají možnost vyslovit svá přání, ať už se týkají jenom jich samotných, nebo i všech jejich kamarádů a klientů. Ježíškovým vnoučetem se může stát kdokoli, stačí se na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz podívat na seznam přání a vybrat si to, které může splnit.