Také přemýšlíte nad tím, jak si zjednodušit práci s ERP systémem?

11. října 2022 | Doba čtení: 2 Min

Ať už využíváte jakýkoliv informační systém, jistě jste se setkali s tím, že používáte pouze jeho část. A pokud není přímo vaším úkolem takový účetní či komplexní ERP systém spravovat a administrovat, tak využíváte právě tu část, která vám pomáhá plnit vaši každodenní činnost. Velmi častým jevem je však to, že je uživatel systému nucen provést řadu úkonů, přihlášení a „kliknutí“ jen proto, aby se vůbec dokázal „proklikat“ do místa, kam vyplní jednou za den pár základních údajů, schválí fakturu nebo zkontroluje report.

Samotné přihlášení a „proklikání“ se na správné místo v informačním systému pak zabere mnohdy více času než činnost samotná. Vedle na první pohled zřejmé neefektivity bývají uživatelé často demotivovaní a frustrovaní složitostí celého postupu, což v konečném důsledku vede k obcházení procesů a postupů a k podružným evidencím v „rychlém excelu“. Informační systém pak přestává plnit svůj účel. Komplexní informační systémy ovšem mají svoji logiku, principy ovládání a logické souvislosti, které jsou jistě smysluplné a nelze je vynechat.

Řešením jsou externí jednoúčelové aplikace, při jejichž využití se však ztrácí souvislosti na centrální data informačního systému. Využitím integrační aplikace ERPIO ONE od TPA lze elegantně vytvořit jednoúčelové miniaplikace, přímo datově svázané s informačním systémem a dostupné v cloudovém webovém prostředí či nainstalované aplikaci v mobilním zařízení. Tvorba aplikace v prostředí ERPIO ONE je jednoduchá, rychlá a plně využívá technologií a funkcionalit samotného informačního systému HELIOS iNuvio.

Příkladem může být rychlý přístup ke schvalování dokladů, tvorba jednoduchého servisního záznamu v terénu či pracovní evidence nebo reporting. Ať už bude využití miniaplikace jakékoliv, uživatel se přihlásí do svého profilu a uvidí pouze své úkony, které běžně zpracovává. Nejjednodušší možnou formou může uživatel vše zaevidovat dle potřeby, splnit své úkoly, a přitom se vše korektně na pozadí propíše do informačního systému společnosti a bude dostupné k dalšímu použití či vyhodnocení.

Samozřejmě na trhu s informačními systémy existuje mnoho speciálních aplikací a „plug-inů“ plně integrovaných do informačního systému. ERPIO ONE od TPA však přináší jednoduchou a rychlou možnost, jak významně zefektivnit jakýkoliv postup.

Pokud byste se rádi dozvěděli více o tom, jak zjednodušit a digitalizovat váš business, neváhejte se na nás obrátit.

Kontaktní osoba