Nová dotační výzva v rámci programu „Národní plán obnovy“ pro digitalizaci podniků

22. června 2022 | Doba čtení: 2 Min

Dne 16.6. 2022 byl spuštěn příjem žádostí o dotační podporu pro střední a velké podniky v rámci výzev:

  • Virtuální podnik – alokace je 0,6 mld. Kč
  • Digitální podnik – alokace je 1,5 mld. Kč

Příjem žádostí bude trvat od 16. 6. 2022 do 16. 9. 2022. Dotační tituly jsou určené pro podnikatelské subjekty po celé ČR.

Cílem této výzvy je „podpořit zvyšování digitální úrovně malých, středních a velkých podniků působících na českých a zahraničních trzích prostřednictvím podpory nákupu a zavádění pokročilých nevýrobních digitálních technologií, které pomohou zajistit zásadní změnu celkového výrobního postupu, založení nové provozovny, rozšíření kapacity stávající provozovny, rozšíření výrobního sortimentu provozovny o výrobky, které nebyly dříve v této provozovně vyráběny, prostřednictvím podpory například automatizace, digitalizace dat a efektivnějšího propojení a řízení firemních procesů“.

Podpořeny budou takové aktivity, jejichž hlavní náplní je investice nebo pořízení ICT produktů a služeb (např. HW a SW další zařízení související s ICT)

Dotace lze tedy čerpat například na pořízení a implementaci ERP a MES systémů s cílem zvýšení úrovně digitalizace v podnicích. Příkladem může být zavedení kompletních digitálních technologií pro řízení výrobních procesů, odvádění a evidenci výrobních procesů a postupů ale také digitalizaci pomoci WMS systémů pro zvýšení efektivity skladového hospodářství.

Digitalizace podnikových procesů významným způsobem podporuje např. SW HELIOS iNuvio, díky němuž lze výrazně zvýšit efektivitu procesů ve firmách a digitalizovat a automatizovat běžné pracovní postupy. A to nejen za pomoci běžných databázových nástrojů, ale také za pomoci prvků umělé inteligence a strojového učení.

S výběrem vhodného řešení a postupů máme řadu zkušeností, a to z různých oborů. Chcete-li se dozvědět více jak využít této dotační příležitosti a posunout digitalizace ve své firmě o krok dále, neváhejte se na nás obrátit.

Více informací o možnostech ERP systému HELIOS od TPA naleznete zde: https://www.tpa-group.cz/cs/sluzby/informacni-system/

 

Bližší informace „digitální podnik“ o výzvě: www.dotace-fondy.eu/narodni-plan-obnovy

Bližší informace „virtuální podnik“ o výzvě: www.dotace-fondy.eu/narodni-plan-obnovy

 

Kontaktní osoba