Jablotron je Gentlemanskou firmou roku 2017

22. června 2017 | Doba čtení: 3 Min

Zvláštní cenu TPA Gentlemanská firma roku 2017 získala technologická firma JABLOTRON ALARMS a.s. Cenu převzal David Beneš, výkonný ředitel JABLOTRON ALARMS z rukou Igora Mesenského, partnera TPA. Čtvrtý ročník předání Zvláštní ceny TPA Gentlemanská firma proběhl ve Španělském sále Pražského hradu ve středu 21. června 2017 při příležitosti vyhlášení výsledků 22. ročníku žebříčku 100 nejvýznamnějších firem ČR, který sestavuje Sdružení CZECH TOP 100.   

JABLOTRON ALARMS a.s. ocenila odborná porota zejména za důraz na budování a posilování důvěry a férového jednání mezi zaměstnanci a obchodními partnery.

Společnost poskytuje zaměstnancům jazykové i odborné vzdělávání, příspěvky na zdraví, sport a relaxaci, ale i kulturu a podporuje penzijní program. Dalším významným argumentem pro udělení ceny Gentlemanská firma byla i Nadace JABLOTRON. Tato nadace byla založena v roce 2015 společností JABLOTRON GROUP a.s., a navazuje na dárcovské aktivity firem skupiny JABLOTRON a přímé dobré skutky společnosti (vybavení jablonecké nemocnice, odkup horské louky pro zabránění výstavby).

Letošní ročník jsme požádali veřejnost o pomoc s nominováním do naší soutěže Gentlemanská firma. Přišlo nám mnoho tipů, za které děkujeme. Všechny nominace jsme poctivě prošli a do užšího kola vybrali ty společnosti, které nejvíce splňovaly naše kritéria o poskytování informací jako např. platební morálka či plnění informační povinnosti. Ve finále jsme se po osobní návštěvě ve všech vybraných společnostech rozhodli pro JABLOTRON ALARMS, kde pro nás byla rozhodující jak důvěra mezi zaměstnanci a obchodními partnery, tak i podpora regionu, vzdělávání, vědy a výzkumu prostřednictvím Nadace JABLOTRON,“ říká Rostislav Kuneš, partner TPA.

„Gentlemanská firma je ocenění, kterého si velmi vážíme. V podnikání je pro nás stěžejní důvěra a férovost, a to nejen směrem k zákazníkům a obchodním partnerům, ale i k samotným zaměstnancům a našemu okolí. Odměnou je nám krásné prostředí, ve kterém můžeme žít, a spokojení lidé, bez nichž by naše podnikání nemohlo být tak úspěšné,“ říká David Beneš, výkonný ředitel společnosti JABLOTRON ALARMS a.s.

Společnost JABLOTRON vznikla v roce 1990. Malá soukromá firma zaměřující se na alarmové zabezpečení se postupně rozrostla na holding čítající dnes 20 firem. Největší firmou skupiny je JABLOTRON ALARMS. Skupina JABLOTRON GROUP vyvíjí a vyrábí elektronické zabezpečovací a signalizační systémy a má vlastní bezpečnostní službu. Od roku 2015 založila vlastní nadaci – Nadace JABLOTRON – která se věnuje podpoře vzdělávání, vědy a výzkumu, ochranu unikátních celků krajiny, podporu občanské společnosti, pomoc lidem v nouzi a rozvoji regionu Jablonecka.

Zvláštní cena TPA Gentlemanská firma roku oceňuje již od roku 2014 společnosti, které při svých úspěšných ekonomických aktivitách ctí principy etiky, společenské odpovědnosti, podpory rozvoje vědy a výzkumu, ekologie a dlouhodobé udržitelnosti podnikání i péče o vlastní zaměstnance podporou jejich kulturních, sportovních a vzdělávacích aktivit. Cena Gentlemanská firma roku se udílí v rámci vyhlášení výsledků žebříčku 100 nejvýznamnějších firem ČR, který sestavuje Sdružení CZECH TOP 100.

vláštní cena TPA Gentlemanská firma byla udělena pro rok 2017 společnosti JABLOTRON ALARMS. Při předávání ve Španělském sále Pražského hradu zleva: Igor Mesenký, partner TPA, Jan Struž, předseda Sdružení CZECH TOP 100, David Beneš, výkonný ředitel JABLOTRON ALARMS, Jiří Zedníček, Český klub fair play

Igor Mesenský, partner TPA, gratuluje Davidu Benešovi, výkonnému řediteli JABLOTRON ALARMS