Potravinářství a zemědělství

| Doba čtení: 1 Min

Sektor potravinářství patří nejenom kvůli svému společenskému významu a 22% podílu na výdajích domácností k nejdůležitějším sektorům tuzemské ekonomiky. V rámci zpracovatelského průmyslu ČR zaujímá co do rozsahu tržeb výroba potravin a nápojů přední příčky.

Samotný sektor je vystaven mnoha pro něj specifickým aspektům. Podstatný podíl produkce je realizován přes obchodní řetězce, které vyvolávají tlak na snížení marží výrobců. Na druhou stranu potravinářský sektor musí čelit nárůstu cen na vstupech (např. obilí, energie, doprava).

Potravinářství patří nejenom v ČR mezi nejvyhledávanější sektory pro investory. Na trhu v ČR spatřujeme prostor pro majetkovou konsolidaci potravinářských výrobců, zejména za účelem vytvoření silnější skupiny pro vyjednávání podmínek s obchodními řetězci.

Logo potravinářské komory ČR

TPA již řadu let poskytuje služby jak pro domácí potravinářské výrobce, tak i pro mezinárodní subjekty působící na trhu v ČR zejména v těchto oblastech – poradenství v rámci prodejních / nákupních mandátů, oceňování podniků, daňové poradenství apod. Naše kompetence v tomto oboru jsou potvrzeny i naším členstvím v Potravinářské komoře České republiky.

 

Kontaktní osoba