MIPIM 2018

19. 3. 2018

Stejně jako každý rok se i letos tým TPA zúčastnil předního světového veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2018 v Cannes, ve Francii. Jako skupina kolegů z Rakouska, České republiky a Polska jsme využili příležitosti potkat naše klienty z realitního průmyslu v příjemné jarní atmosféře v Cote d’Azur.

Z rozhovorů s odborníky z oblasti nemovitostí vyplynulo, že střední Evropa, konkrétně Rakousko, Polsko a Česká republika, zůstává v centru pozornosti mezinárodních investorů ze sektoru nemovitostí. Kromě těchto zemí, naši klienti prezentují rostoucí zájem o investice do Maďarska a Rumunska.

Díky rekordnímu počtu transakcí a vysokým výnosům se zdá, že střední Evropa vykazuje podobný vývoj jako ostatní vyspělé evropské trhy s nemovitostmi. Očekávání budoucího vývoje je celkově dobré a investice do nemovitostí pravděpodobně zůstanou přitažlivé, neboť se očekává, že úroková sazba zůstane nízká. Nějaké stížnosti vyvstaly ohledně cen nemovitostí v Praze, kdy někteří investoři tvrdí, že yieldy jsou relativně vysoké. Pokud mluvíme mimo záznam, někteří účastníci se obávají, že pokles trhu může být v dohlednu, ale nikdo se neodváží předpovědět kdy… Zatím ne, doufejme.

 

 

 

 

Kontaktní osoba