Recertifikace ISO 27001 – Bezpečnost informací

19. července 2022 | Doba čtení: 2 Min

Bezpečnost dat je pro poradenskou a účetní firmu zcela klíčová otázka. Vždy jsme se snažili nabízet našim klientům maximální komfort při poskytování služeb a na předávání dat mezi námi využívat moderní technologie. Postupně jsme opouštěli výměnu informací mailem a přecházeli na bezpečnější a sofistikovanější platformy (Entrio, HR Portál, TPA Portál). Přístup našich účetních klientů k výstupům z jejich účetnictví přímo prostřednictvím systému Helios je také samozřejmostí.

Všechny tyto služby ovšem přinášejí značné nároky na bezpečnost u nás uložených dat našich klientů a proto jsme se již před třemi lety rozhodli pro certifikaci systému managementu bezpečnosti informací podle normy ISO 27001, která minimalizuje pravděpodobnost, že někdo získá nelegální či neautorizovaný přístup k těmto datům. Příprava na tuto certifikaci byla velice náročná a vyžadovala zdokonalení a zpřesnění našich dosavadních postupů v oblasti bezpečnosti dat.

Norma ISO 27001 vyžaduje roční audit, kterým jsme od té doby vždy prošli s úspěchem a po třech letech je nutná kompletní recertifikace. Jsme rádi, že jsme ji v průběhu letošního června úspěšně absolvovali a znovu jsme získali tento uznávaný certifikát. Můžeme tedy garantovat, že data našich klientů spravujeme s maximální péčí s ohledem na jejich bezpečnost a klientům můžeme na vyžádání poskytnout certifikát, případně prohlášení o aplikovatelnosti s podrobnějšími informacemi.

Certifikát Audit_CJ